Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzewiń w lewo Przewiń w prawo

Aktualności

zdjęcie aktualności PL

Polska zapłaci za większość kosztów Baltic Pipe? Trwają trudne negocjacje

Negocjacje w sprawie budowy korytarza przesyłowego Norwegii, Danii i Polski okazują się trudne. A stworzenie gazociągu, skąd Polska mogłaby pozyskiwać nierosyjski gaz jest bardzo trudne.
Ropa naftowa i gaz ziemny | 26.05.2017 09:54
denmark.trade.gov.pl baltic pipe, gaz zmieny

Brama Północna będzie opłacalna przy dostawie 10 mld metrów sześciennych gazu rocznie

Studium opłacalności wykazało, że projekt Bramy Północnej będzie opłacalny przy dostawach do Polski 10 mld metrów sześciennych gazu rocznie – poinformował we wtorek w Gdańsku dyrektor biura pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Krzysztof Jackowski.
Ropa naftowa i gaz ziemny | 26.04.2017 12:58
denmark.trade.gov.pl gaz ziemny, baltic pipe, brama północy

Dobre perspektywy przed morską energetyką wiatrową w Polsce. Na rozwoju zyskają stocznie

Obecnie na rynku morskiej energetyki wiatrowej realizowane są dwa projekty o łącznej mocy 2,2 GW. Do 2030 roku może powstać nawet 6 GW zainstalowanej mocy. Na rozwoju sektora skorzysta przede wszystkim branża stoczniowa, która może zmienić profil działania. Eksperci zauważają, że mogą się pojawić...
Energia i surowce odnawialne | 20.04.2017 15:55
denmark.trade.gov.pl morska energetyka wiatrowa, offshore, stocznie

PLATFORMA KOOPERACJI DLA POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ „WORLD MEETS POLAND”

I Platforma Kooperacji Polonii i Polaków za granicą WORLD MEETS POLAND, jako towarzysząca targom impreza, ma wesprzeć swoją formułą polskie firmy jak i prowadzących swoje firmy, pracujących, studiujących Polaków na całym świecie.
Organizacja targów i wydarzeń | 19.04.2017 09:39
denmark.trade.gov.pl hannover messe, polonia, world meets poland, kooperacja,

Dania zmieniając prawo nie powstrzyma budowy Nord Stream 2

Zaproponowane przez duński rząd zmiany w prawie nie powstrzymają budowy Nord Stream 2, bo gazociąg może ominąć wody terytorialne Danii. Mogą jednak wzmocnić pozycję przetargową Komisji Europejskiej w negocjacjach z Rosją.
Ropa naftowa i gaz ziemny | 18.04.2017 16:50
denmark.trade.gov.pl nord stream 2, gaz, dania, rurociąg

Polscy producenci materiałów budowlanych podbijają Danię

Polscy producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych zaprezentowali swoją ofertę podczas kopenhaskich targów Ejendomsmessen 2017.
Budownictwo | 31.03.2017 11:33
denmark.trade.gov.pl materiały budowlane, nieruchomości, developerzy,

Ogólna charakterystyka poziomu i dynamiki rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych Polski z Danią

Dania pozostaje ważnym partnerem handlowym dla Polski. W latach 2003-2016 nasze obroty i nadwyżka w handlu z DK rosną z roku na rok
Handel | 24.03.2017 11:46
denmark.trade.gov.pl handel, obroty, eksport, import

Danish Fund for Posted Workers (AFU) – Duński Fundusz dla Pracowników Delegowanych

Jeżeli pracownik delegowany do Danii, który jest objęty duńskim układem zbiorowym, ma problem z otrzymaniem wynagrodzenia od swojego pracodawcy, może otrzymać taką wypłatę z utworzonego Duńskiego Fundusz dla Pracowników Delegowanych.
Budownictwo, Rolnictwo i leśnictwo | 16.03.2017 16:46
denmark.trade.gov.pl fundusz, pracownik delegowany

Już dwa portale informują zagranicznych przedsiębiorców o duńskich przepisach

Informacje o duńskich przepisach i wymogach odnoszących się do rynku pracy znajdują się już na dwóch portalach: Business in Denmark oraz Workplace Denmark.
Budownictwo | 13.03.2017 13:50
denmark.trade.gov.pl rynek pracy, pracownicy delegowani, portale, dyrektywa o delegowaniu

Nowe zasady dotyczące składek na funduszu urlopowy i emerytalny dla zagranicznych członków Dansk Byggeri

W ramach negocjacji układów zbiorowych zostały wypracowane nowe zasady opłacania składek na funduszu urlopowy i emerytalny dla zagranicznych członków Dansk Byggeri. Oznacza to, że zagraniczni członkowie Dansk Byggeri delegujący pracowników do Danii od dnia 10 marca 2017 roku nie będą wpłacać skł...
Budownictwo i architektura | 13.03.2017 14:13
denmark.trade.gov.pl fundusz urlopowy, fundusz emerytalny, związki zawodowe

Platformy na farmę Arkona wypłynęły z EPG

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył kolejny etap projektu związanego z budową platform zewnętrznych na farmę wiatrową Arkona. Spółka wykonywała już podobne konstrukcje platform zewnętrznych na farmy Baltic 2, Butendiek oraz Gwynt y Môr. Ponadto spółka dostarczała różnego rodzaju elementy do budo...
Energia i surowce odnawialne | 01.03.2017 10:49
denmark.trade.gov.pl farma wiatrowa, platforma, energia wiatrowa

Jeden z najsilniejszych na świecie trawlerów rybackich zbudowany na zamówienie duńskiej firmy zwodowany w Naucie

Autorem projektu trawlera VOYAGER jest norweskie biuro Salt Ship Design. Statek został wybudowany na zlecenie duńskiego klienta Karstensens Skibsvaerft AS, który do tej pory zamówił w Naucie już 17 statków rybackich. Armatorem jednostki będzie irlandzka Voyager Fishing Company.
Ryby, Statki i łodzie | 22.02.2017 10:05
denmark.trade.gov.pl trawler rybacki, stocznia, ryby,


Wydarzenia

Felietony


zdjęcie mainbox felietony PL

Poruszanie się po Danii na zagranicznych numerach rejestracyjnych

Jeżeli pobyt w Danii będzie krótszy niż 185 dni w okresie 12 miesięcy to można poruszać się po Danii samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych pod warunkiem, że wystąpi się do SKAT o pozwolenie.
Transport i logistyka | 15.11.2016 12:45
rejestracja, skat, transport, samochód, dania,

Obowiązkowe kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w Danii w języku polskim

W Danii każda firma i pracujący w niej pracownicy mają obowiązek współpracy na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy. W tym celu w każdej firmie zatrudniającej 10 lub więcej pracowników musi zostać stworzona organizacja ds. środowiska pracy, która składa się z wybranych pracowników i kierownictwa ...
Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Przetwórstwo spożywcze, Usługi finansowe, Transport i logistyka | 11.09.2015 16:21
analizy rynkowe

Inwestycje w Danii na najbliższe 10 lat

W okresie najbliższych 10 lat na obszarze Great Copenhagen realizowane będą inwestycje warte około 60 mld EUR. Informacje o kontraktach w podziale na projekty budowlane, infrastrukturalne i inwestycje na obszarach miejskich dostępne są na specjalnie utworzonym portalu dla inwestorów.
Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Przetwórstwo spożywcze, Usługi finansowe, Transport i logistyka | 24.06.2015 12:20
analizy rynkowe

Co zrobić jeśli system RUT nie działa

Jeśli z powodów technicznych firma nie może zarejestrować się w systemie RUT, można wysłać email z załączonym print screen (pol. drukuj ekran) na dwa adresy: rut@erst.dk oraz at@at.dk (Arbejdstilsynet – Duński Urząd Inspekcji Pracy).
Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Przetwórstwo spożywcze, Usługi finansowe, Transport i logistyka | 08.10.2015 16:34
analizy rynkowe