Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGo Arctic - polska misja biznesowa na Grenlandii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Suchenek | 2015-11-27 12:38:07
greenevo, zielone technologie, budownictwo energooszczędne

W dniach 7-10 grudnia w Danii i na Grenlandii przebywać będzie misja biznesowa polskich przedsiębiorców, realizowana w ramach programu Go Arctic.

W dniach 7-10 grudnia w Danii i na Grenlandii przebywać będzie misja biznesowa polskich przedsiębiorców, realizowana w ramach programu Go Arctic.

Misja przygotowana jest z inicjatywy polskiego rządu, we współpracy WPHI Ambasady RP w Kopenhadze i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w celu realizacji wspólnej, spójnej strategii podejmowania współpracy gospodarczej na rynkach strategicznych. Go Arctic stanowi kontynuację wdrożonych już wcześniej programów na rynkach takich, jak: Chiny, Indie i Afryka. Propozycja skierowana jest do polskich podmiotów poszukujących partnerów i planujących wejście na rynki międzynarodowe.

Go Arctic to program, który obejmuje m.in. Danię, Finlandię, Kanadę, Szwecję oraz Islandię. Wybór Danii i Grenlandii na misję inauguracyjną w ramach programu związany jest z potencjałem obu rynków. Zagadnienia, wokół których będzie się skupiała misja oraz priorytetowe sektory to szeroko rozumiane innowacyjne rozwiązania energetyczne, w tym zielone technologie, high-tech i zaawansowane technologie przemysłowe. W ramach wydarzenia zaplanowane zostały spotkania biznesowe pomiędzy przedstawicielami polskich firm oraz przedsiębiorcami z Danii oraz z Grenlandii.

W trakcie wizyty na Grenlandii, stanowiącej część Królestwa Danii, przeprowadzone zostaną także konsultacje z przedstawicielami autonomicznych władz lokalnych, w tym w resortach SZ, zasobów naturalnych, środowiska i sprawiedliwości, rybołówstwa, polowań i rolnictwa, budownictwa i infrastruktury. Zaplanowano także spotkanie z przedstawicielami Polonii grenlandzkiej.