Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI w Kopenhadze z misją Go Arctic dotarło na Grenlandię

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Suchenek | 2015-12-15 11:02:48
zielone technologie, greenevo

W dniach 8 do 10 grudnia 2015 roku WPHI w Kopenhadze wraz polskimi przedsiębiorstwami z programu GreenEvo w ramach misji Go Arctic przebywał na Grenlandii.

W dniach 8 do 10 grudnia 2015 roku WPHI w Kopenhadze wraz polskimi przedsiębiorstwami z programu GreenEvo (http://greenevo.gov.pl/) w ramach misji Go Arctic przebywał na Grenlandii gdzie odbyło się szereg spotkań z grenlandzką administracją rządową, w tym w Ministerstwa Przemysłu, Pracy i Handlu, Ministerstwie Zasobów Naturalnych, Ministerstwie Środowiska i Natury oraz w Ministerstwie Rybołówstwa, Łowiectwa i Rolnictwa. W drugim dniu wizyty, tj. 9 grudnia 2015 roku odbyło się forum biznesowe z udziałem polskich i grenlandzkich firm, w takcie którego przedstawiono i przedyskutowano możliwości rozwoju handlu i współpracy między Polską a Grenlandią. Polskie firmy Agata Dust Control (www.kontrolapylenia.pl), CWD (www.cwd-group.com), Energo Natura (www.energonatura.com), INTIS (www.int.edu.pl), IZODOM (www.izodom.dk), WSK Kraków (www.wsk.com.pl) zaprezentowały swoje zielone, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Szczególnym zainteresowaniem grenlandzkiego biznesu cieszyła się technologia firmy Izodom polegająca na kompleksowym zastosowaniu izolacyjnych elementów piankowych przeznaczonych do budowy domów pasywnych i niskoenergetycznych oraz technologa kontroli pylenia celluguard® firmy Agata Dust Control skierowana do kopalń, które borykają się z problemem wtórnego uciążliwego pylenia substancji lotnych na składowiskach.