Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOutsourcing w Expom S.A. – sposób na branżę morską

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Suchenek | 2016-09-29 11:15:40
outsourcing, branża morska, konstrukcje stalowe

Kondycja branży morskiej ze względu na wciąż niskie ceny baryłki ropy przeżywa spowolnienie. Zagraniczni producenci w celu redukcji kosztów coraz częściej zwracają się w kierunku polskich podwykonawców. Outsourcing obejmuje już nie tylko podstawowe usługi, jak produkcja konstrukcji stalowych, ale też złożone zadania, jak całościowe zarządzanie projektem czy realizacja w pełni wyposażonego produktu.

Kondycja branży morskiej ze względu na wciąż niskie ceny baryłki ropy przeżywa spowolnienie. Zagraniczni producenci w celu redukcji kosztów coraz częściej zwracają się w kierunku polskich podwykonawców. Outsourcing obejmuje już nie tylko podstawowe usługi, jak produkcja konstrukcji stalowych, ale też złożone zadania, jak całościowe zarządzanie projektem czy realizacja w pełni wyposażonego produktu.

Cena baryłki ropy wzrosła w porównaniu do kwoty z początku 2016 roku, jednak wciąż utrzymuje się na poziomie około 45 $. Z tego powodu firmy z branży energetycznej nadal borykają się z mniejszym wydobyciem surowca, co skutkuje niższym popytem na usługi i produkcję maszyn. Początkowo prognozowano, że międzynarodowa sytuacja negatywnie wpłynie na polskich podwykonawców. Choć ilość zamówień może faktycznie została ograniczona, to jednak rodzimi producenci zyskują, oferując szeroki zakres usług, profesjonalne doradztwo, projektowanie, specjalistyczne testy czy całościową opiekę nad realizacją projektu.

- Naszym sposobem na branżę morską jest outsourcing. Zagraniczni klienci w czasie ogólnego spowolnienia poszukują oszczędności, a firmy z Polski nadal mają konkurencyjne ceny. Np. spółki ze Skandynawii chętnie realizują zamówienia właśnie w Expom. Kiedyś nasze zlecenia opierały się tylko na wielkogabarytowych konstrukcjach stalowych, a teraz produkujemy kompletny produkt z pełnym wyposażeniem. Naszym klientom oferujemy biuro projektowe, zespół inżynierów i managerów – zdradza Rafał Domżalski, prezes zarządu Expom S.A.

Rynek outsourcingu w Polsce ma się bardzo dobrze i w 2015 roku po raz kolejny zanotował znaczący wzrost. Jak podaje w rocznym raporcie Fundacja Pro Progressio, sektor powiększał się w tempie 18-20%. Wynik ten obejmuje zarówno wzrost zatrudnienia, jak i pojawianie się nowych podmiotów świadczących usługi outsourcingowe. Obszarem, który rozwija się najdynamiczniej, jest BPO, czyli outsourcing procesów biznesowych. Pod koniec 2015 roku dla tej branży pracowało około 170 000 pracowników w 700 różnych firmach. Fundacja przewiduje, że trendy widoczne w 2015 roku z pewnością będą wskazywać kierunek rozwoju sektora outsourcingu w następnych latach .

Przykładowo spółka Expom przyjęła obecnie zamówienie na osiemnaście w pełni wyposażonych dźwigów, które trafią na Półwysep Skandynawski. Termin ich realizacji zaplanowany jest na 2017 rok. Dźwigi będą w pełni wyposażone w układy elektryczne i hydrauliczne oraz poddane certyfikacji, więc po dostarczeniu do klienta będą gotowe do pracy na morzu. Tak duże zamówienie to niezbity dowód na to, że lokalne firmy potrafią przekuć trudną sytuację w światowej gospodarce na swoją korzyść.

Źródło: www.gospodarkamorska.pl

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

ActCAD 2021 BIM

ActCAD BIM to najlepiej wyposażony produkt, posiada wszystkie funkcje ActCAD Professional oraz p...
Polska - Grodzisk Mazowiecki 2020-11-08 Dodał: Mariusz Ostrowski Maszyny dla przemysłu papierniczego, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Maszyny dla metalurgii Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert