Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJeden z najsilniejszych na świecie trawlerów rybackich zbudowany na zamówienie duńskiej firmy zwodowany w Naucie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Suchenek | 2017-02-22 10:05:17
trawler rybacki, stocznia, ryby,

Autorem projektu trawlera VOYAGER jest norweskie biuro Salt Ship Design. Statek został wybudowany na zlecenie duńskiego klienta Karstensens Skibsvaerft AS, który do tej pory zamówił w Naucie już 17 statków rybackich. Armatorem jednostki będzie irlandzka Voyager Fishing Company.

Pierwsze w tym roku wodowanie w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku. Tym razem był to częściowo wyposażony trawler rybacki m/v VOYAGER – jedna z najsilniejszych na świecie jednostek tej klasy. Statek będzie łowił ryby na Północnym Atlantyku.

Autorem projektu trawlera VOYAGER jest norweskie biuro Salt Ship Design. Statek został wybudowany na zlecenie duńskiego klienta Karstensens Skibsvaerft AS, który do tej pory zamówił w Naucie już 17 statków rybackich. Armatorem jednostki będzie irlandzka Voyager Fishing Company.

VOYAGER ma 86,4 m długości oraz 17,8 m szerokości. Wyposażony jest w zbiorniki do przewożenia ryb o pojemności 3 200 m3. Ze względu na trudne warunki pogodowe, w jakich będzie pracował trawler, zainstalowano na nim silnik o dużej mocy. Uciąg na palu wyniesie ponad 120 t. Dodatkowo statek będzie bardzo cichy, co znacznie zwiększy jego możliwości rybołówcze.

Stocznia Nauta buduje obecnie dziesięć statków do połowu ryb, w tym jeden kompletnie wyposażony. Większość powstaje właśnie na zamówienie duńskiej firmy Karstensens Skibsvaerft AS. W tym roku zwodowanych zostanie jeszcze siedem statków, najbliższy już za miesiąc. Kolejne jednostki będą przekazane armatorowi w pierwszej połowie 2018 r.

Specjalnością stoczni Nauta w segmencie nowych budów są nowoczesne jednostki rybackie oraz statki naukowo-badawcze i do obsługi instalacji offshore.

Stocznia Remontowa Nauta może poszczycić się dziewięćdziesięcioletnią obecnością na rynku oraz uznaniem armatorów i firm z branży morskiej. Wykonuje zarówno standardowe prace remontowe na statkach różnych typów i rozmiarów, jak też skomplikowane konwersje i przebudowy jednostek pływających. Trzy lata temu Stocznia Nauta powróciła na rynek nowych budów i wyspecjalizowała się w budowie średniej wielkości statków rybackich, specjalistycznych i badawczych.

Współpracując z Marynarką Wojenną RP, Nauta wykonuje także remonty i modernizacje okrętów wojennych. Posiada również rozległe zaplecze techniczne – zakład w Gdyni z dostępem do dwóch suchych doków pozwala obsługiwać nawet największe statki wpływające na Bałtyk, a infrastruktura Zakładu Nowych Budów w Gdańsku dostosowana jest do budowy nowoczesnych jednostek.

www.gospodarkamorska.pl

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Oferta stomatologa

Oferta stomatologa Oferta stomatologa Oferta stomatologaOferta stomatologa sdfgt
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Mateusz Stachowiak Mięso, Ryby Zobacz ofertę

Kooperacja TBZ dentysta

Kooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentysta vKooperacja TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Statki i łodzie, Zboża Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert