Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPlatformy na farmę Arkona wypłynęły z EPG

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Suchenek | 2017-03-01 10:49:13
farma wiatrowa, platforma, energia wiatrowa

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył kolejny etap projektu związanego z budową platform zewnętrznych na farmę wiatrową Arkona. Spółka wykonywała już podobne konstrukcje platform zewnętrznych na farmy Baltic 2, Butendiek oraz Gwynt y Môr. Ponadto spółka dostarczała różnego rodzaju elementy do budowy farm wiatrowych London Array i Walney (w Wielkiej Brytanii) i Rodstand (w Danii).

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył kolejny etap projektu związanego z budową platform zewnętrznych na farmę wiatrową Arkona. W piątek (24 lutego) odbył się załadunek kolejnych 10 platform dla Bladt Industries.

10 platform zewnętrznych o wadze około 24 ton każda zostało załadowanych na statek RIX PACIFIC, na którym popłynęły do klienta.

Był to już przedostatni załadunek. Do przekazania klientowi pozostały nam już tylko 4 platformy, których wysyłkę planujemy na początku marca– mówi Dominik Sychowski, EPG. Całe zamówienie realizowane przez EPG dotyczy budowy 30 platform zewnętrznych o łącznej wadze 720 ton. Platformy o szerokości 9,5 m oraz długości 11,5 metra zostały w całości wykonane w halach prefabrykacyjnych Energomontażu przy ulicy Handlowej w Gdyni.

Farma wiatrowa Arkona, na którą przeznaczone są konstrukcje, powstaje na Bałtyku, około 35 km na północ od wyspy Rugia. Farma będzie się składać z 60 turbin o łącznej mocy 385 MW i zajmie powierzchnię prawie 40 km2. Wytwarzana energia pozwoli zaspokoić potrzeby 400 000 gospodarstw domowych.

Projekt Arkona to kolejne zlecenie Energomontażu-Północ Gdynia w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej. Spółka wykonywała już podobne konstrukcje platform zewnętrznych na farmy Baltic 2, Butendiek oraz Gwynt y Môr. Ponadto spółka dostarczała różnego rodzaju elementy do budowy farm wiatrowych London Array i Walney (w Wielkiej Brytanii) i Rodstand (w Danii). Doświadczenie spółki w tej dziedzinie może zostać z powodzeniem wykorzystane w przyszłości, zwłaszcza w kontekście prognozowanego dalszego wzrostu branży morskiej energetyki wiatrowej.

Energomontaż-Północ Gdynia SA specjalizuje się w produkcji dla sektora offshore. Spółka ma w swym portfolio szereg projektów związanych z wykonaniem konstrukcji służących do wydobycia surowców z dna morskiego. EPG dostarczał konstrukcje na takie projekty jak: Helix Q5000 (prefabrykacja wieży na platformę interwencyjną do obsługi podwodnych odwiertów) czy Aasta Hansteen (prefabrykacja urządzeń do zamocowania platformy wydobywczej do pola gazowego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym).

www.gospodarkamorska.pl

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert