Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPAIH wspiera polską biotechnologię

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-11-14 16:09:24
biotech, biotechnologia, paih, bio, bioeurope, europe, bio europe

Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Kopenhadze zorganizowało misję 8 polskich firm biotechnologicznych do Danii. W dniach 5-7 listopada wzięły one udział w największej w Europie konferencji partneringowej BIO Europe 2018.

Firmy Selvita, OncoArendi, Ardigen, Pure Biologics, SDS Optic, NanoVelos, NanoThea i NanoSanguis zaprezentowały się pod egidą PAIH na wspólnym stoisku wystawienniczym i odbyły kilkadziesiąt spotkań z potencjalnymi partnerami.

„BIO Europe to jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie w dziedzinie biotechnologii, w trakcie którego mamy możliwość spotkać kluczowe osoby, usłyszeć jaki jest kierunek prac i z jakimi wyzwaniami boryka się cały sektor." - mówi Mateusz Sagan, Chief Business Officer i Członek Rady Nadzorczej SDS Optic Sp. z o.o.

Magdalena Marciniak, Business Alliance Manager w Selvita S.A., zauważa:Dzięki takim inicjatywom, możemy zwrócić uwagę zarówno potencjalnych inwestorów jak i firm farmaceutycznych na innowacje rozwijane w naszym kraju.”

„Większość naszych spotkań zaowocowała ciekawymi nowymi kontaktami biznesowymi, które mamy nadzieję zamienić na współpracę.” - dodaje Przemysław Jurek, Project Manager w Pure Biologics S.A.

 

W dn. 6 listopada polskie firmy wzięły również udział w spotkaniu organizowanym przez duński klaster BIO People, łączący świat nauki z biznesem. W programie nie zabrakło zwiedzania laboratorium na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Medycyny Uniwersytetu Kopenhaskiego oraz sesji networkingowej, podczas której polskie firmy zaprezentowały swoje działania potencjalnym partnerom z Danii, Szwecji, Francji i Korei Płd.

Biotechnologia jest jedną z dwunastu priorytetowych branż wskazanych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Celowane wsparcie państwa dla rozwoju biotechnologii ma pomóc w przekształceniu polskiej gospodarki w gospodarkę opartą na wiedzy.

„Udział w BIO Europe 2018 przyczynił się do zwiększenia rozpoznawalności naszej spółki oraz innych polskich firm biotechnologicznych w skali globalnej” – komentuje Kamil Kopeć, COO w NanoSanguis.

„Możliwość poznania i bezpośredniej rozmowy z kluczowymi osobami z każdej z dziedzin związanych z wdrażaniem projektów biotechnologicznych pomogło nam nie tylko określić rynek docelowy, ale też wstępnie zweryfikować wartość pomysłu. BIO Europe to partnering na wysokim poziomie.” – dodaje Magdalena Janczewska, CEO w NanoThea.'

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pomiar chropowatości powierzchni

Wykonujemy pomiary chropowatości powierzchni metodą stykową. Pomiar parametru jakim jest chropowa...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny Zobacz ofertę

SZKOLENIA Dobra Praktyka Laboratoryjna

Szkolenia z zakresu Dobrej Praktyki Laboratoryjnej podlegają okresowej aktualizacji, tak aby odzw...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Pomiary podczas kwalifikacji instalacyjnej

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA podejmie współpracę z firmami zajmującymi się projektowaniem insta...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł drzewny i papierniczy, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert