Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZasady oznakowania numerem RUT placów budów i samochodów firm zagranicznych w Danii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Kubel-Grabau | 2015-10-08 16:41:24
analizy rynkowe

Firma nie ma obowiązku wystawiania tablicy na placu budowy i oznakowania pojazdu zagranicznego, który jest wykorzystywany do działalności gospodarczej przez firmę zagraniczną na terenie Danii.

Tablice informacyjne na budowach

Zgodnie z § 78  duńskiej Ustawy o VAT Nr 106 z 23.01.2013, której tekst w języku duńskim dostępny jest na stronie https://www.retsinformation.dk/Forms/r0710.aspx?id=144991,  na budowach (na terenie prywatnym), na którym firma stawia nową konstrukcję lub/ i wykonuje remont, modernizuje, przebudowuje itp. nieruchomość, firma zagraniczna zobowiązana jest umieścić tablicę infomacyjną, na której będzie widniała nazwa firmy i jej numer z rejestru RUT, a firma duńska odpowiednio swoją nazwę i numer CVR.

 

Tablica musi być umieszczona na takiej wysokości, aby możliwe było odczytanie informacji znajdujących się na niej z publicznie dostępnej drogi. Nie istnieją wymogi określające wielkość,  wymiary, typ tablicy itp. Ważne, żeby tablica była widoczna w okresie, w którym firma prowadzi prace na budowie. Jeśli w tym samym czasie na budowie jest więcej firm, które wykonują prace, firmy te mogą mieć wspólną tablicę. Wtedy na tablicy musi być umieszczona nazwa każdej firmy i jej numer.

 

Firma nie ma obowiązku wystawiania tablicy, jeżeli spełniony jest chociaż jeden z poniższych warunków:

  1. prace mogą być wykonane w ciągu jednego dnia roboczego,
  2. prace budowlane prowadzone są na terenie publicznym,
  3. jeśli wartość kontraktu nie przekracza 50.000 DKK łącznie z VAT,
  4. oznakowanie nie jest możliwe, ponieważ praca wykonywana jest na budowie obok bloku mieszkalnego na terenie o gęstej zabudowie.

 

Oznakowanie pojazdów firm zagranicznych

 

Zgodnie z § 7, pkt  7 Ustawy o rejestracji samochodu Nr 16 z 01.09.2013, której tekst w języku duńskim dostępny jest na stronie https://www.retsinformation.dk/Forms/r0710.aspx?id=144991  pojazd zagraniczny, który jest wykorzystywany do działalności gospodarczej przez firmę zagraniczną na terenie Danii, musi mieć widoczne udokumentowane numery z rejestracji firmy w systemie RUT, umieszczone za przednią szybą samochodu.

 

Źródło: Duński Urząd Działalności Gospodarczej, lipiec 2014