Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCo zrobić jeśli system RUT nie działa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Kubel-Grabau | 2015-10-08 16:34:18
analizy rynkowe

Jeśli z powodów technicznych firma nie może zarejestrować się w systemie RUT, można wysłać email z załączonym print screen (pol. drukuj ekran) na dwa adresy: rut@erst.dk oraz at@at.dk (Arbejdstilsynet – Duński Urząd Inspekcji Pracy).

Co zrobić jeżeli z powodów technicznych nie można zarejestrować się w systemie RUT

Jeśli z powodów technicznych firma nie może zarejestrować się w systemie RUT,  można wysłać email z załączonym print screen (pol. drukuj ekran) na dwa adresy: rut@erst.dkoraz at@at.dk  (Arbejdstilsynet – Duński Urząd Inspekcji Pracy).

UWAGA ! NALEŻY próbować zarejestrować się w systemie RUT ! NIE wolno wysyłać emaila tylko dlatego, że jest to wygodniejsze!

Co zrobić jeśli z powodów technicznych nie można zgłosić zmian do systemu RUT

Zgodnie §7a  pkt. 5 duńskiej Ustawy o delegowaniu pracowników  wszystkie zmiany w odniesieniu  do informacji zawartych w systemie RUT powinny być wprowadzone do rejestru najpóźniej następnego dnia roboczego.

Jeżeli strona http://www.virk.dk/myndigheder/stat/ERST/Rejestr_Usugodawcw_Zagranicznych_RUT_ nie jest dostępna z powodów technicznych, należy próbować dokonać zgłoszenia później. Jeżeli nie jest możliwe  wprowadzenie zaistniałych zmian do systemu w granicach wymaganego limitu czasowego, tj. najpóźniej następnego dnia roboczego, należy wysłać email na dwa adresy:  rut@erst.dk oraz  at@at.dk .

W emailu muszą być zawarte następujące informacje:

  1. Nazwa firmy, adres, adres e-mail i numer telefonu,
  2. Rodzaj pracy, którą firma będzie wykonywała w Danii, np. wg klasyfikacja działalności gospodarczej (duń. Branchekode),
  3. Numer RUT, jeśli firma już taki otrzymała,
  4. Data rozpoczęcia i zakończenia wykonywania konkretnej usługi/działalności w Danii,
  5. Nazwa i adres duńskiego miejsca świadczenia usługi/miejsca pracy,
  6. Informacje personalne (imię, nazwisko, płeć, obywatelstwo, rodzaj i numer dokumentu tożsamości oraz data urodzenia) każdego pracownika, który będzie wykonywał daną pracę w Danii,
  7. Informację, czy pracownicy posiadają A1 oraz/lub zaświadczenie o uznaniu/autoryzacji kwalifikacji. Informację na temat osoby kontaktowej oraz w jakim okresie czasu dany pracownik wykonuje daną usługę.

Źródło: Duński Urząd Działalności Gospodarczej, lipiec 2014