Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInwestycje w Danii na najbliższe 10 lat

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-06-24 12:20:55
analizy rynkowe

W okresie najbliższych 10 lat na obszarze Great Copenhagen realizowane będą inwestycje warte około 60 mld EUR. Informacje o kontraktach w podziale na projekty budowlane, infrastrukturalne i inwestycje na obszarach miejskich dostępne są na specjalnie utworzonym portalu dla inwestorów.

W okresie najbliższych 10 lat na obszarze Great Copenhagen realizowane będą inwestycje warte około 60 mld EUR. Będzie to rozbudowa obszarów miejskich w całej Danii, w tym w szczególności Carlsberg City District, Copenhagen  Science City, Eco Valley, Gladsaxe Ringby, obszar wokół szpitala w Hillerød, wybrzeże w Køge, Lyngby-Taarbæk Knowledge City, Musicon, port Północy i Południowy, południowa część Valby, miasto Wing oraz Ørestad. W ramach projektów budowlanych  realizowana będzie budowa 7 nowych szpitali i renowacja 9 istniejących, w tym nowego szpitala w północnej Zelandii, szpital w Bispebjerg oraz szpital uniwersytecki w Køge, a także modernizacja uniwersytetów i centrów badawczych. Zaplanowane projekty infrastrukturalne obejmą budowę dróg i połączeń kolejowych, a także dalszą rozbudowę i budowę 2 nowych linii metra w Kopenhadze, rozbudowę lotniska w Kopenhadze, budowę 27 km linii tramwajowej z 27 stacjami, 18 km tunelu Femern łączącego Danię i Niemcy oraz 4 km mostu Storstrøm między Zelandią a wyspą Falster.

Informacje o kontraktach w podziale na projekty budowlane, infrastrukturalne i inwestycje na obszarach miejskich dostępne są na specjalnie utworzonym portalu dla inwestorów http://www.investcph.com/ Wykaz inwestycji można także znaleźć w załączonej tabeli.

Wykonawcy inwestycji wyłaniani są w przetargach publicznych. Informacje o ogłaszanych przetargach można znaleźć na duńskiej stronie http://udbud.dk/   i oraz stronie KE dostępnej także w języku polskim http://ted.europa.eu/TED/main/HomePage.do
Pliki do pobrania

Inewstycje w Danii
docx | 14.97 KB
Pobierz