Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowe zasady dotyczące składek na funduszu urlopowy i emerytalny dla zagranicznych członków Dansk Byggeri

dodał: Anna Suchenek | 2017-09-09 11:02:37 Wyślij Drukuj Pobierz
układy zbiorowe, urlopy, składki, fundusz emerytalny

W ramach negocjacji układów zbiorowych zostały wypracowane nowe zasady opłacania składek na funduszu urlopowy i emerytalny dla zagranicznych członków Dansk Byggeri i 3F. Oznacza to, że zagraniczni członkowie Dansk Byggeri i 3F delegujący pracowników do Danii od dnia 10 marca 2017 roku nie będą wpłacać składek do "Feriekassen".

W ramach negocjacji układów zbiorowych zostały wypracowane nowe zasady opłacania składek na funduszu urlopowy i emerytalny dla zagranicznych członków Dansk Byggeri i 3F.

W załączeniu informacja o nowych przepisach dotyczących urlopu i składek na fundusz urlopowy oraz składek na fundusz emerytalnych dla zagranicznych członków Dansk Byggeri i 3F.

Oznacza to, że zagraniczni członkowie Dansk Byggeri i 3F delegujący pracowników do Danii od dnia 10 marca 2017 roku nie będą wpłacać składek do "Feriekassen".

Pracownicy delegowani do pracy w Danii przez cały okres delegowania mają prawo do urlopu i dodatku urlopowego zgodnie z duńską ustawą o urlopach. Oznacza to, że pracownik delegowany uzyskuje prawo do 2,08 dnia urlopu za każdy miesiąc pracy w Danii, za który należy mu się ekwiwalent wynoszący 12,5% wynagrodzenia brutto. Jeżeli pracownik delegowany do pracy w Danii, zgodnie z przepisami krajowymi, ma prawo do mniejszej liczby dni wolnych i / lub niższego dodatku urlopowego niż wynika to z duńskich przepisów, pracownik taki, w okresie delegowania do Danii, ma prawo do otrzymania urlopu i dodatku urlopowego proporcjonalne do duńskiego poziomu. Różnica może zostać wypłacona bezpośrednio pracownikowi wraz z wynagrodzeniem, ale wtedy kwota musi być wyraźnie podana na odcinku wypłaty.

Zgodnie z układami zbiorowymi, członkowie Dansk Byggeri mają obowiązek wpłacać składki emerytalne do funduszu emerytalnego (dodatkowy program emerytalny) prowadzony przez Pension Danmark. Jeśli firma zagraniczna płaci składki emerytalne za pracowników delegowanych na dodatkowy pracowniczy fundusz emerytalny w kraju wtedy składki takie po udokumentowana ich wysokości mogą być potrącane od składek na duński system emerytalny. Różnica między wysokością składek do duńskiego systemu emerytalnego i systemu emerytalnego w kraju pochodzenia może być wypłacana bezpośrednio pracownikowi wraz z wynagrodzeniem, ale musi być to wyraźnie pokazane na odcinku wypłaty.

Już wpłacone składki mogą być wypłacone każdemu pracowników opuszczającemu Danię. W tym celu należy złożyć oświadczenie o rezygnacji ( wzór w załaczeniu) i przesłać je do funduszu lub skontaktować się bezpośrednio z najbliższym biurem w celu wypłacenia zgromadzonych środków. Biura 3F można znaleźć na stornie https://www.3f.dk/afdelinger

www.danskbyggeri.dk

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Kominki - sprzedaż, montaż

Specjalizujemy się w projektowaniu, budowie i instalacji kominków nowoczesnych i klasycznych. ...
Polska - CZELADŹ 2020-11-12 Dodał: Mariusz Godzic Handel, Budownictwo, Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert