Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski HealthTech wkracza do Danii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-01-11 17:21:00
healthtech, health, biotech, biotechnologia, zdrowie, tech, kopenhaga, zbh, paih

Wśród 12 flagowych projektów wyznaczonych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ważny punkt zajmują nowoczesne usługi i produkty medyczne. Do tej pory niemały dorobek polskich firm na tym polu był szerzej nieznany w Danii. Biuro Handlowe PAIH w Kopenhadze zamierza to zmienić.

– Aktywne wsparcie internacjonalizacji polskich producentów technologii medycznych jest jednym z naszych priorytetów – powiedział Łukasz Szymaszek, Kierownik Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze. – W kontekście trwającego w Danii projektu budowy sieci 16 superszpitali o wartości ok. 6 mld EUR oraz inwestycji w nowoczesne technologie, pozwalające ograniczyć liczbę hospitalizacji, to właściwy moment na wejście z rozwiązaniami telemedycznymi, które proponują polskie firmy – dodał Szymaszek.

Dzięki wsparciu Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze w dn. 9-11 października delegacja 5 polskich firm wzięła udział w konferencji pt. Week of Health and INNovation (WHINN) w Odense. Polscy przedsiębiorcy otrzymali do dyspozycji stoisko wystawiennicze, a także mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach networkingowych. WHINN to jedno z największych wydarzeń w Danii, w którym udział biorą innowacyjne firmy z branży technologii medycznych oraz przedstawiciele gmin, szpitali, dystrybutorów sprzętu medycznego i innych partnerów.

W misji organizowanej przez Biuro PAIH wzięło udział: StethoMe – producent elektronicznego, bezprzewodowego stetoskopu do użytku domowego, Nestmedic – producent urządzenia Pregnabit, telemedycznego KTG do badania dobrostanu płodu, HealthUp – producent mobilnego spirometru telemedycznego, SiDLY Care – producent systemu telemedycznego, pozwalającego na zdalny monitoring parametrów życiowych użytkownika opaski telemedycznej oraz firma GRINN – oferująca konsulting technologiczny oraz rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy (IoT). Firma Nestmedic została wyróżniona w konkursie dla startupów WHINN Pitchfire, a w nagrodę otrzymała bezpłatne usługi konsultingowe od najwyższej klasy kadry zarządzającej działającej w ramach elitarnej organizacji Connect Denmark.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pomiar chropowatości powierzchni

Wykonujemy pomiary chropowatości powierzchni metodą stykową. Pomiar parametru jakim jest chropowa...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny Zobacz ofertę

SZKOLENIA Dobra Praktyka Laboratoryjna

Szkolenia z zakresu Dobrej Praktyki Laboratoryjnej podlegają okresowej aktualizacji, tak aby odzw...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Pomiary podczas kwalifikacji instalacyjnej

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA podejmie współpracę z firmami zajmującymi się projektowaniem insta...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł drzewny i papierniczy, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert